Почина поранешната Мис на Америка по само 16 дена болничко лекување

Поранешната мис на САД, Леанза Корнет (49) почина на 28 октомври 2020 година, пренесуваат странските медиуми.

Леанза си ја повредила главата на 12 октомври и оттогаш се лекувала во болницата во Џексонвил, но, за жал, по само 16 дена од повредата таа починала.

„Леанза имаше весел и прекрасен дух, нејзината смеа беше заразна. Скршени сме од ненадејната загуба во нашето „Мис Америка“ семејство и изразуваме длабоко сочувство до нејзиното семејство и наблиски пријатели“, пишува во соопштението на организаторите на натпреварот за Мис на Америка.

Таа стана Мис на Флорида во 1993 година, а потоа победи на изборот за Мис на Америка. Светот ја памти по тоа што Корнет експлицитно одби да ја носи круната за време на јавното обраќање.

Од 1995 до 2013 година, Корнет беше во брак со Марк Стејнс (56), со кого имаше два сина, Каи (18) и Ејвери (16).

„Со тешко срце ја споделувам со вас веста за загубата на мојата поранешна сопруга Леанза, мајката на нашите два извонредни синови. Ние секогаш ќе се сеќаваме на прекрасните моменти што ги доживеавме за време на нејзиниот краток престој овде на земјата. Се тешам дека Каи и Ејвори засекогаш ќе го имаат најдобриот ангел чувар кој ќе ги надгледува додека се движат низ животот“, напиша нејзиниот поранешен сопруг Марк на социјалните мрежи.

Изминатите неколку години таа ја толкуваше улогата на Ариел во претставата што се одвиваше во живо во ресторанот на Дизни во Флорида.

Слични објави

Директно од кујната на баба: Меки полнети мекици

Igor

Манекенката Бела Хадид во долна облека ги сруши социјалните мрежи! (ФОТО)

Васко Спасоски

МАЈЛИ САЈРУС не губи време! Повторно е во врска (ФОТО)

Igor

ПОСТИГНАА ДОГОВОР: По разводот Бредли и Ирина мораат да живеат во ист град

Igor

Игор Карачиќ на гости во Дојран, а Жељко Самарџиќ му напиша: Рај на земјата, уживај пријателе! (ФОТО)

Васко Спасоски

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

четиринаесет + 11 =

Слични објави

Сека Алексиќ го покажа малото царство на своите наследници (ВИДЕО)

Еспресо

Кој е за чаша боза? Пијалак што го обожавале и нашите предци (РЕЦЕПТ)

Еспресо

Ве боли глава? Погледнете како тверка Настја и се ќе ви помине! (ВИДЕО)

Igor

Нивес Целзиус ја покажа тетоважата на интимно место: Нејзините фанови постојано „зумираат“ (ФОТО)

Васко Спасоски

НЕПРИСТОЈНО ЉУБОПИТНИ: Овие хороскопски знаци не ја почитуваат туѓата приватност

Igor

Одбиена жалбата на Џони Деп во случајот против списанието „Сан“

Еспресо
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian