18.8 C
Скопје
21:23 - 5 октомври, 2022

Ознака : Роџер Федерер.

Еспресо Слајдер

Ајде да го размрдаме ова место – Роџер Федерер вечерва го игра својот последен натпревар

Еспресо
Вечерва на егзибицискиот Лејвер куп во Лондон Роџер Федерер ќе го одигра својот последен натперавар во кариерата. Федерер ќе се прости од големата сцена во...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден

Еспресо
Роџер Федерер е најодликуваниот тенисер на сите времиња. Откако наполни 41 година, тој одлучи дека е време да стави крај на професионалниот тенис. Денеска ќе...
Еспресо Слајдер

Искрено „добредојде во клубот на пензионери“ од Серена Вилијамс за Федерер

Еспресо
Ти ракоплескам и се радувам на сè што ќе работиш во иднина. Добредојде во клубот на пензионери,  му порача Серена Вилијамс, eдна од најдобрите тенисерки...