5.8 C
Скопје
22:35 - 6 декември, 2023

Ознака : Роџер Федерер.

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Кејт Мидлтон и Роџер Федерер играат тенис: Принцезата од Велс го покажа скриениот талент како вистински професионалец

Еспресо
Принцезата од Велс Кетрин е главна ѕвезда во видеото снимено пред турнирот во Вимблдон, кое има за цел да ја истакне важноста на работата на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Видео) Федерер се врати на скијањето по 15 години: Ужива во пензија, а ќе се појави и на Мет Гала

Еспресо
Роџер Федерер ги врати своите скии по 15 години, документирајќи го сето тоа со видео кое го сподели со своите над 11 милиони следбеници на...
ЕспресоСлајдер

Ајде да го размрдаме ова место – Роџер Федерер вечерва го игра својот последен натпревар

Еспресо
Вечерва на егзибицискиот Лејвер куп во Лондон Роџер Федерер ќе го одигра својот последен натперавар во кариерата. Федерер ќе се прости од големата сцена во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден

Еспресо
Роџер Федерер е најодликуваниот тенисер на сите времиња. Откако наполни 41 година, тој одлучи дека е време да стави крај на професионалниот тенис. Денеска ќе...
ЕспресоСлајдер

Искрено „добредојде во клубот на пензионери“ од Серена Вилијамс за Федерер

Еспресо
Ти ракоплескам и се радувам на сè што ќе работиш во иднина. Добредојде во клубот на пензионери,  му порача Серена Вилијамс, eдна од најдобрите тенисерки...