8.8 C
Скопје
21:40 - 5 октомври, 2022

Ознака : Питер Картер

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден

Еспресо
Роџер Федерер е најодликуваниот тенисер на сите времиња. Откако наполни 41 година, тој одлучи дека е време да стави крај на професионалниот тенис. Денеска ќе...