7.8 C
Скопје
14:09 - 3 декември, 2023

Ајде да го размрдаме ова место – Роџер Федерер вечерва го игра својот последен натпревар

Вечерва на егзибицискиот Лејвер куп во Лондон Роџер Федерер ќе го одигра својот последен натперавар во кариерата.

Федерер ќе се прости од големата сцена во дубл меч во тандем со Рафаел Надал. Двајцата долгогодишни ривали ќе бидат фафорити против Џек Скок и Френсис Тиафо.

– Не сакав целиот турнир да биде посветен на мене, ниту, пак, премногу да се појавувам. Затоа го прашав тренерот Бјорн Борг дали може да настапам само во двојки во петок вечер. Да го одиграм последниот натпревар заедно со Рафа за мене апсолутно е остварување на сонот, изјави Федерер, легендарниот швајцарски тенисер кој во кариерата освои 103 трофеи, од кои 20 грен-слем титули.

– Ајде да го размрдаме ова место утре, напиша Федерер на Фејсбук пред натпреварот.

Дуелот започнува во 21.30 часот.

Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден

Слични објави

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо

Астро прогноза за недела, 3 декември

Еспресо
Се вчитува....