Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден

Роџер Федерер е најодликуваниот тенисер на сите времиња. Откако наполни 41 година, тој одлучи дека е време да стави крај на професионалниот тенис. Денеска ќе го одигра последниот натпревар. Малку се знае за животот на славниот ас, но она што е познато е дека Федерер уште во 2002 година минувал … Продолжи со читање Федерер денеска го игра последниот меч во кариерата, а еден трагичен настан придонел да стане светски рекет број еден