11.8 C
Скопје
22:50 - 23 април, 2024

Ознака : црвен тепих

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) „Тепачка“ за ист црн фустан на филмскиот фестивал во Венеција: Трипати продефилира на црвениот тепих од три различни познати дами

Еспресо
Ете, и тоа е можно. Ист црн фустан од есенската колекција 2023 на Сен Лоран дури трипати се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

Анѓелка Прпиќ преубава по породувањето: На црвен тепих со љубовта на животот

Еспресо
Српската глумица Анѓелка Прпиќ долго време ја криеше новата врска и бременоста, а на крајот на мај го роди девојчето Чарна. Таа неодамна се појави...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) На Хајди Клум ѝ „испаднаа“ градите во Кан: Освен голи гради, ги покажа и долгите нозе

Еспресо
Манекенката Хајди Клум (49) изненади со својот моден избор на 76. филмски фестивал во Кан кога на црвениот тепих прошета во необичен жолт фустан со...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Том Хенкс ги загуби нервите на црвениот тепих во Кан: Легендарниот глумец „вриеше“ и викаше

Еспресо
Американскиот актер Том Хенкс (66) учествуваше во помал инцидент во вторникот пред премиерата на неговиот нов филм на фестивалот во Кан. Хенкс бил на црвениот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Алек Болдвин се прошета гордо на црвениот тепих, фановите бесни: „Ти треба да лежиш во затвор, а не да се перчиш!“

Еспресо
Американскиот актер Алек Болдвин првпат се појави во јавноста по отфрлањето на обвиненијата за убиство од небрежност. Тој присуствуваше на гала настанот одржан во Американскиот...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Ума Турман со синот на Кански филмски фестивал: Еве кој е Левон Хок, ист е како мама

Еспресо
Ума Турман присуствуваше на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2023 година, вчеравечер, и тоа го направи во друшто со нејзиниот син Левон Хок, парадирајќи на...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Тепихот на Оскарите нема да биде црвен за прв пат по 62 години: „Нема да се пролее крв“

М.П
Оскарите нема да се отворат со црвен тепих за прв пат од 1961 година, пренесува AP News. За 95-тото доделување на Оскарите беше избран тепих...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Црвениот тепих на SAG AWARDS: Ѕвездите ги облекоа трендовите од актуелните модни недели, Зендаја кралица на вечерта

Еспресо
Вчеравечер во хотелот Fairmont Century Plaza во Калифорнија се одржа 29-тото доделување на Screen Actors Guild Awards. Крцкаше од луксузни креации црвениот тепих – ѕвездите...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Претпоследна вечер во Кан: Танцот на Хелен Мирен и Енди Мекдауел, „седите коси“ ја украдоа сцената; стилот нема возраст 

Еспресо
На претпоследниот црвен тепих во Кан блеснаа две ѕвезди во своите зрели години покажувајќи ја гордо нивната седа коса и со својот изглед ги маѓепсаа...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Топ-моделката Кара Делевињ во спектакуларно издание во Кан

Еспресо
На француската ривиера пристигна и топ-моделката Кара Делевињ, која знае одлично да си ги игра со своите модни избори на црвениот тепих, секогаш успевајќи со...