23.8 C
Скопје
19:00 - 28 септември, 2023

(Фото) „Тепачка“ за ист црн фустан на филмскиот фестивал во Венеција: Трипати продефилира на црвениот тепих од три различни познати дами

Ете, и тоа е можно. Ист црн фустан од есенската колекција 2023 на Сен Лоран дури трипати се појави на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција.

Шпанската глумица Милена Смит позира во „најносениот“ модел во Венеција

Фустанот, истовремено сензуален и елегантен, три пати го облекоа различни три дами, без да знаат една за друга за модните избори. Прво, шпанската актерка Милена Смит, потоа италијанската бизнисменка Кристина Фогаци и третпат се појави на мистериозна гостинка на црвениот тепих.

За среќа, трите се одлучија за различен накит кој, сепак, го спаси стајлингот да изгледа малку од малку поразличен.

Дури и ако не сте во Венеција, секој што сака да биде четврти член на оваа група може да го купи фустанот уште денес на YSL.com за „скромни“ 6.800 долари.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Cristina Fogazzi (@estetistacinica)

 

Слични објави

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

Совети од Клиника „Жан Митрев“: Дислексија кај деца – како да им се помогне?

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо

Астро прогноза за четврток, 28 септември

Еспресо
Се вчитува....