Tag : гала

Ви Препорачуваме Култура Лајфстајл Ретро

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Еспресо
Дури 53 години траеше една од најконтроверзните приказни во историјата, приказната за ексцентричниот пар кој го сочинуваа еден моќен уметник и една ништо помалку моќна...
Сцена

Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Igor
Дури и жените со најголем стил и моден вкус, понекогаш знаат да направат катастрофални грешки. На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа некои од...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian