7.8 C
Скопје
20:12 - 20 февруари, 2024

Ознака : бизарна

Ви ПрепорачувамеКултураЛајфстајлРетро

Бизарната љубов на Салвадор Дали и Гала: Таа го направи и го уништи! (ФОТО)

Еспресо
Дури 53 години траеше една од најконтроверзните приказни во историјата, приказната за ексцентричниот пар кој го сочинуваа еден моќен уметник и една ништо помалку моќна...