Серена Вилијамс го облекла најскапиот ОМЛЕТ на светот за најпрестижниот моден настан на светот (ФОТО)

Дури и жените со најголем стил и моден вкус, понекогаш знаат да направат катастрофални грешки.

На црвениот тепих, на овогодинешната Мет Гала, поминаа некои од најубавите и најпознатите жени на светот.

Меѓутоа, изгледа дека убавината, популарноста и богатството не резултираат секогаш и со стил.

Колку и да имаат пари, на некои од ѕвездите многу лесно може да им се случи да направат погрешен моден избор.

А можеби најубавиот пример за тоа, беше „Версаче“ фустанот во кој се појави Серена Вилијамс. Иако цената не е позната, станува збор за фустан кој е дизајниран специјално за неа, па со самото тоа сигурно и неговата вредност е непроценлива.

Таа на себе носеше долг жолт фустан украсен со листови. Меѓутоа оваа комбинација потсетуваше на нешто друго – на омлет.

Социјалните мрежи набрзо беа преплавени со коментари на сметка на нејзиниот фустан, и сите укажуваа на истата работа, а тоа е дека Серена на себеси облекла “омлет“.

Слични објави

Старлетата Драгана Спасовска едвај ги задржа градите во летната кошула (ФОТО)

Igor

Принцот Хари ја оставил Меган сама пред породувањето?

Igor

Мадона има антитела на коронавирус: Ќе одам да вдишам воздух со ковид-19

Еспресо

Тамара има СЀ ШТО Е ПОТРЕБНО за да се квалификува во финалето

Igor

Познат рапер сковал план како да ги спои Клои Кардашијан и Бред Пит (ФОТО)

Igor

ЖЕСТОКИ, НО ВНИМАТЕЛНИ: Никој не би погодил со кој хороскопски знак е најдобро да сте во врска

Igor

Остави Коментар

четиринаесет − единаесет =

Слични објави

Ким Кардашијан

Igor

Неа ја исмејувал, а Џенифер ја голтал со поглед! Анџелина Џоли бесна по скандалозното однесување на Бред Пит! (ФОТО)

Васко Спасоски

Тапанарот на Аеросмит го тужи бендот: Ова не му се случило на никого во групата досега!

Еспресо

Криси Тајген без „влакна на јазикот“ му упати порака на американскиот потпретседател! (ФОТО)

Еспресо

Како да е гола! Водителката од „Ѕвездите на Гранд“ ги збуни гледачите! (ФОТО)

Igor

Неочекуван пресврт: Старателството над децата ќе му припадне на најстариот син?

Igor