16.8 C
Скопје
15:31 - 27 февруари, 2024

Исповед на Северина: Овие песни не ги пее, зашто ја потсетуваат на ‘порничот’ снимен на јахта

Северина Вучковиќ има снимено огромен број песни, но сега откри дека не изведува многу свои хитови на настапи, бидејќи ја потсетуваат на тажни и стресни периоди од нејзиниот живот. Северина истакна дека не ги пее сите песни од албумот што го објави во годината кога избувна нејзината интимна врска снимена на јахта.

– Жал ми е што некои од песните што ги снимив не ги пеам на концерти. Тоа е затоа што секогаш го прилагодувам репертоарот на најширокиот круг на луѓе кои доаѓаат на концертите. Концертот треба да биде експлозивен, иполнет, компактен… Најважно за добар концерт е добар репертоар. Не се менува, тоа е како претстава. Нешто што вие како изведувач го претставувате – истакна таа.

– Имам многу прекрасни балади кои не ги пеам како „Тридесете“, „Унапријед готово“, „Брош“, „Парфем“… но тоа е затоа што тогаш „Далматинка“, „Вирујен у те“, „Град без људи“ треба да се исфрлат. И ако пеев сè, концертите ќе траат четири часа- рече Севе за хрватски Журнал и додаде:

– Не ги пеам песните од албумот „Севергрин“ бидејќи излегоа во 2004 година кога некој го објави тој несреќен филм. Тие песни ме потсетуваат на тој период, па ги „избришав“ од глава. Затоа не ја пеам „Брош“. И не пеам песни од албумот „Моја ствар“ од 1996 година бидејќи татко ми почина додека го снимав албумот – изјави пејачката за journal.hr.

Слични објави

(Видео) Зорица Брунцлик емотивно за зетот: Јас плачев наместо него

Еспресо

Јована Јеремиќ ја поминала ноќта во вилата на дечко ѝ милионер: Сите го коментираат нејзиниот појадок

Еспресо

„Ме разочара…“: Ќерката на Гоца Тржан за првпат јавно проговори за односот со својот татко

Еспресо

Убави вести: Крајот на зимата ќе им донесе голема среќа на три хороскопски знаци

еспресо

(Видео) Згодниот Педро Паскал пијан ја прими наградата САГ: „Правам будала од себе, но ви благодарам многу“

еспресо

Учесничка во „Ѕвездите на Гранд“ со шокантна молба до Саша Поповиќ: „Те молам врати ме на сцена, ќе дојдам гола“

еспресо
Се вчитува....