Ознака : сандалите

Здрави навики

Не ги избегнувајте сандалите – Средете ги стапалата на наједноставен начин!

Еспресо
Грубата кожа на стапалата освен што е естетски проблем, може да предизвика и многу болки доколку почне да пука. Негата на стапалата е задолжителна преку...
Сцена

Модните експерти велат дека се вистински хит на сезоната: Враќање на сандалите од деведесеттите! (ФОТО)

Igor
Овие сандали владееа со модната сцена на крајот на минатиот век, а сега по 20 години, повторно ја освојуваат модната сцена. Познато е дека модата...
Сцена

Им пркоси на критичарите: Џесика Алба во сандали од кои жените не се одвојуваат! (ФОТО)

Igor
Џесика Алба (38) се појави во една парфимерија во Милано облечена во летна варијанта која ги воодушеви минувачите, а на себе ги носеше и добро...
Сцена

4 најпопуларни видови на сандали за ова лето (ФОТО)

Igor
Според модените трендови кои ги налага модниот свет и трендсетерките ги идентификувавме четирите видови на сандали кои се најпопуларни и најрелевантни за ова лето, вклувајќи...