24.8 C
Скопје
17:34 - 25 јуни, 2024

Ознака : научниците

Здрави навики

Научниците открија – Коронавирусот има 6 основи типа и секој има свој посебен кластер на симптоми

Еспресо
Научниците идентификуваа шест различни видови на ковид-19, од кои секој има посебни симптоми. Ова важно откритие, како што велат тие, може да биде од огромна...
Секојдневие

Научниците предупредуваат: Половина од песочните плажи во светот може да исчезнат до 2100 година

Еспресо
Половина од светските плажи може да исчезнат до 2100 година поради тешката ерозија која е поврзана со климатските промени, сугерира студијата од спроведеното истражување која...
Лајфстајл

Научниците открија: Еве колку им е потребно на жените да ја „изгубат главата“

Еспресо
Пократко од тоа што мислевте… Припадниците на посилниот пол се „послаби“ кога станува збор за „губење на главата“ поради жените кои прв пат во животот...
Лајфстајл

Жени водете љубов почесто, подобро ќе паметите!

Igor
Секојдневниот секс е добар од многу здравствени причини, а една од нив е и ослободувањето од стрес. Но, според новите резултати од студија спроведена на...
Лајфстајл

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Igor
Најновото истражување покажа какви мажи се оние кои на жените им испраќаат фотографии од својот полов орган. Мажите кои се подготвени да им испратат фотографија...
Лајфстајл

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Igor
Истражување објавено во магазинот Psychology Report покажува дека луѓето кои имаат секс најмалку еднаш месечно во организамот имаат зголемено ниво на одредени антитела, што е...