12.8 C
Скопје
08:00 - 15 април, 2024

Ознака : здравствените

Лајфстајл

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Igor
Истражување објавено во магазинот Psychology Report покажува дека луѓето кои имаат секс најмалку еднаш месечно во организамот имаат зголемено ниво на одредени антитела, што е...