11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : придобивки

Здравје Истражувања Семејство Слајдер

РАСТЕЊЕ СО ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ: Помал ризик за алергии, децата ќе бидат поактивни од нивните врсници

И. Т.
Грижата за куче може да им помогне на децата да останат активни. Малите деца кои имаат кучиња вежбаат 11 минути дневно повеќе од нивните врсници...
Здравје Истражувања Слајдер

КОГА Е ВРЕМЕ ЗА ПРОМЕНА НА ШАМПОНОТ ЗА КОСА: Еве зошто е важно да се знае

И. Т.
Како да изберете добар шампон, што треба да содржи, кои состојки треба да се избегнуваат се дел од прашањата што го мачат секој од нас....
Лајфстајл

Научниците ги открија здравствените придобивки од редовниот секс

Igor
Истражување објавено во магазинот Psychology Report покажува дека луѓето кои имаат секс најмалку еднаш месечно во организамот имаат зголемено ниво на одредени антитела, што е...