11.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : миленици

Здравје Истражувања Семејство Слајдер

РАСТЕЊЕ СО ДОМАШНО МИЛЕНИЧЕ: Помал ризик за алергии, децата ќе бидат поактивни од нивните врсници

И. Т.
Грижата за куче може да им помогне на децата да останат активни. Малите деца кои имаат кучиња вежбаат 11 минути дневно повеќе од нивните врсници...
Астро Слајдер Хороскоп

РАНГИРАНИ: Кој хороскопски знак си го сака миленичето повеќе од луѓето?

М. Г.
Непотребно е да се каже, но миленичињата го прават светот подобро место. Секој хороскопски знак си ги сака мачката или кучето или кое било друго...
Секојдневие

Наши миленици: МИСИ

Слободен печат
Миси е 13-годишна женка мопс и почесен член на нашето семејство. Животот ни го исполнува со љубов, шири позитивна енергија, добрина на која тешко се...
Uncategorized

Трикови за како да го ублажите стравот на вашите миленици од пиротехника (ВИДЕО)

Слободен Печат
Се повеќе луѓе ги снимаат и фотографираат реакциите на своите кучиња на пиротехника. Вознемирувачки е да се видат кучињата изложени на тоа ниво на страв...
Лајфстајл Сцена

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor
Оскаровката Никол Кидман, покрај своите улоги, позната е и по нејзината љубов и поврзаност со двете мачки, Џинџер и Сноу. Во едно интервју таа изјавила...