33.8 C
Скопје
16:25 - 24 јуни, 2024

Ознака : орган

Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

КАКВИ ПОСЛЕДИЦИ ОСТАВА КОВИДОТ НА ДЕЦАТА И МЛАДИТЕ: Еве кој орган го оштетува и каква болест може да се развие!

Еспресо
Децата и младите под 18-годишна возраст кои прележале ковид имаат поголем ризик да развијат дијабетес еден месец по инфекцијата со вирусот во споредба со нивните...
ЛајфстајлСцена

Кетлин Џенер: Не се откажав од машкоста, само засекогаш ја пензионирав (ФОТО)

Igor
Кетлин Џенер повеќе пати отворено проговори за својата транзиција од маж во жена. Да се потсетиме, во 2015 година олимпиецот Брус Џенер објави пред светот...
Лајфстајл

Научниците објаснија какви се мажите кои им испраќаат слика од својот полов орган на жените

Igor
Најновото истражување покажа какви мажи се оние кои на жените им испраќаат фотографии од својот полов орган. Мажите кои се подготвени да им испратат фотографија...
Лајфстајл

ВНИМАВАЈТЕ: Оваа секс-поза е најопасна за машката „гордост“

Igor
На сите ни е познат фактот дека може да се случи незгода при секс и да дојде до фрактура на машкиот полов орган. Ова всушност...