17.8 C
Скопје
23:03 - 19 мај, 2024

Ознака : типа

Здрави навики

Научниците открија – Коронавирусот има 6 основи типа и секој има свој посебен кластер на симптоми

Еспресо
Научниците идентификуваа шест различни видови на ковид-19, од кои секој има посебни симптоми. Ова важно откритие, како што велат тие, може да биде од огромна...