10.8 C
Скопје
19:38 - 20 април, 2024

Ознака : благодарен

СветСлајдерСцена

ФОТО: Елтон Џон е благодарен за сè што има во животот – Се разведе од сопругата, а денес прославува 15 години заедно со сопругот

Еспресо
Легендариот музичар Сер Елтон Џон и Дејвид Фурниш се меѓу првите во Велика Британија кои склопија цивилно партнерство во 2005 година, а се венчаа точно...