Ознака : камила кабељо

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ФОТО: „Немирната“ облека на Камила Кабељо повторно во центар на вниманието

Васко Спасоски
Камила Кабељо и Шон Мендез често се фотографирани како се шетаат заедно, најчесто во придружба на нивните куќиња, а скоро секогаш пејачката е во центар...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Еспресо
Популарната пејачка Камила Кабељо во новиот есеј за „Wall Street Journal“ открила за се уште непознати детали од нејзината борба со анксиозноста и опсесивно-компулсивното растројство....
Филм и ТВ

Камила Кабело го пронајде својот принц! (ФОТО)

Слободен Печат
Камила Кабело го доби својот принц во филмот „Пепелашка“, пишува seventeen.com. Популарната млада пејачка ќе ја игра главната улога во модерната адаптација на познатата детска...
Сцена

Модни „победници“: Познатите ѕвезди веќе не знаат што да направат за да привлечат внимание (ГАЛЕРИЈА)

Igor
Од најмалата ташна на светот на Валентино, преку Версаче пењоар и неисфенирана коса, до креации кои наликуваат на тоалети за матурска забава и костими од...
Лајфстајл Сцена

И Камила Кабељо не знае дека раскинале: Кога мислеше да ми кажеш?

Igor
Деновиве почнаа да се шират гласини дека еден од омилените парови од светската музичка сцена, Шон Мендез и Камила Кабељо, повторно се разделија. Гласините започнаа...
Лајфстајл Сцена

Пејачот чиј хит го пее цела планета ги залуде социјалните мрежи со голиот стомак

Igor
Популарниот пејач Шон Мендез (21) кој стана популарен поради својот хит „Сењорита“ која ја изведува заедно со Камила Кабељо, ги почести фановите со една разголена...