17.8 C
Скопје
16:01 - 3 март, 2024

Ознака : анксиозност

Ви ПрепорачувамеИнтервјуСлајдер

Манекенката Ивана Димитрова искрено за анксиозноста: Беше шокантно искуство на кое најпосле морав да му погледнам в очи

Јасмина Кантарџиева Димков
Со Ивана Димитрова отворено зборуваме за предрасудите со кои се соочуваат денешните убави девојки, како и дали влијае недостатокот на самодоверба на анксиозноста, како да...
ЗдравјеИстражувања

(ВИДЕО) Оваа музика ја намалува анксиозноста и вознемиреноста за 65%

М. Р.
Кога работите стануваат тешки додека сте на работното место, во врската или бракот, секој совет за намалување на анксиозноста и стрестот е добредојден. Научниците открија...
Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСлајдер

Разговор со Марија Чапе, психолог: На АНКСИОЗНОСТА ѝ претходи храброста, не се случува ненадејно, ја канат нашите мисли!

Наташа Мустафа
Анксиозноста не е новост, новост е што почнавме да зборуваме за неа, смета психологот Марија Чапе. Анксиозноста е често последица, последица на промена или период...
Здрави навикиЗдравјеЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ИМАТЕ НЕСОНИЦА И НЕГАТИВНИ МИСЛИ? Пробајте со ОВАА билка, смирува и ослободува од „лоши“ мисли

Еспресо
Поради убавата миризба се употребува и во козметичките производи, но одлична е како природен лек против депресија, несоница и анксиозност. Лавандата на различни начини се...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

АНКСИОЗНИ СТЕ? Причината може да е недостатокот на овој витамин

М.Р.
За жал, анксиозноста денеска практично е составен дел од животот на речиси секој човек. Некои лесно се справуваат со нејзе, но други ги „држи“ многу...
СветСлајдерСцена

РОБИ ВИЛИЈАМС СО ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ: „Сакаа да ме убијат, најмија платен убиец!“, „Екстремната слава и успех ми донесоа анксиозност, депресија и ментална болест!“

Еспресо
Во интервју за Мирор, пејачот Роби Вилијамс неочекувано отворено се „исповедаше“ а со тоа предизвика страв кај фановите. Британскиот кантавтор и шоумен Роби Вилијамс се...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

СОВЕТИ ОД СИГМУНД ФРОЈД: Како да се ослободите од анксиозноста и внатрешниот немир?

М.Р.
Познатиот Сигмунд Фројд бил во можност да ја разбере човечката душа и да разбере што ѝ треба. Неговата работа останала жива со децении по неговата...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

22 ТРЕНДОВИ ЗА 2022: Маријан Салзман ги споделува своите видувања за новите трендови

Еспресо
Една од најуспешните жени во светот на маркетингот, Маријан Салзман претстави 22 тренда за следната година. Потпретседателката на одделот за глобални комуникации во тутунскиот гигант Филип Морис Интернешнл,...
Здрави навикиЗдравјеСлајдер

Како да се справите со депресијата и со анксиозноста: Поминувајте повеќе време правејќи го она што ве тера да заборавите на грижите

Еспресо
Древниот грчки метод на лекување на депресија и анксиозност е заснован на питагорејскиот начин на живот. Овој животен стил вклучува развој на здрави навики, правилна...
Ви препорачуваме на СПЖивотни ПриказниСлајдер

ЗОШТО ЈАС? Кога Мартин Јованоски го допрел дното, ја започнал својата писмена исповед за борбата со анксиозноста

Кате Божиновска
Обиди се да не паничиш. Ова најверојатно е најлошата фраза која некој може да ви ја каже кога веќе сте среде паничен напад. Никој не...