Ознака : роксет

Секојдневие

„Ти благодарам што на моите црно-бели песнички им подари боја“: Гитаристот од „Роксет“ се прости со Мери Фредриксон со емотивна порака (ВИДЕО)

Слободен печат
По тешко боледување почина Мари Фредриксон, пејачката на групата „Роксет“. Фредриксон е родена на 30 мај 1958 година во малото шведско село Осјо. Била најмалото...
Uncategorized

Почина Мери Фредриксон, пејачката на групата „Роксет“

Слободен печат
Мари Фредриксон, пејачката на познатата група „Роксет“ почина во 62-та година од животот по долгата и тешка болест, тумор на мозокот, која ѝ е дијагностицирана...