Ознака : мари фредриксон

Секојдневие

„Ти благодарам што на моите црно-бели песнички им подари боја“: Гитаристот од „Роксет“ се прости со Мери Фредриксон со емотивна порака (ВИДЕО)

Слободен печат
По тешко боледување почина Мари Фредриксон, пејачката на групата „Роксет“. Фредриксон е родена на 30 мај 1958 година во малото шведско село Осјо. Била најмалото...