24.8 C
Скопје
17:46 - 25 јуни, 2024

Ознака : урина

Секојдневие

Еве како вашата урина може да ви открие дали сте заразени со коронавирусот: Обрнете внимание на ова!

Еспресо
Бојата на вашата урина може да биде пресудна… Симптомите на коронавирусот вклучуваат висока температура, сува кашлица и губиток на сетилото за мирис и вкус. Но...
ЛајфстајлСцена

Бизарно видео од кралицата на попот ја згрози планетата: Мадона и по 30 години успеа да ги шокира обожавателите (ВИДЕО)

Igor
Популарната пејачка објави видео за кое дефинитивно долго ќе се зборува. Луиза Чиконе (61), попозната по уметничкото име Мадона, одлучи по еден концерт да се...
Здравје

Промени во урината кои укажуваат на проблем

Igor
Состојбата на урината многу говори за нашето здравје, па многу е важно навремено да ги забележите следниве симптоми: Заматена урина Дијагноза: бактериска инфекција, особено доколку...