17.8 C
Скопје
14:56 - 20 април, 2024

Ознака : брендови

ЕспресоСлајдер

Брендовите Армани, Ланком, Ив Сен Лоран се враќаат на рускиот пазар

Еспресо
Француската козметичка компанија „Лореал“ (L’Oréal) е подготвена да продолжи да продава некои од своите најпопуларни брендови, соопшти Министерството за трговија на Русија, пренесува „Раша тудеј“....
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Бум на руските брендови: Благодарение на санкциите, лета продажбата на Made in Russia

Еспресо
Продажбата на руски локални брендови „лета“, благодарение на западните санкции. Веста ја пренесува агенцијата Ројтерс, според која во последните три месеци прометот остварен од секторот...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСлајдерСтил

Мекдоналдс, Рено и други познатите брендови ги менуваат имињата во Русија, што се случува? 

Еспресо
Со западните санкции за Москва, во Русија започнува голема операција на „ребрендирање“: структурата, сопственоста и пред сè „марките“ се менуваат, отворајќи големи прашања за нивната...
Секојдневие

Меланија Трамп годишно троши преку 200.000 евра на облека, а еве кој плаќа за сето тоа!

Еспресо
Првата дама на САД, Меланија Трамп во 2019 година на облека потрошила повеќе од 218 илјади евра, пишува „Elle“. Дека за време на мандатот на...
Секојдневие

Коронавирусот ја менува модната индустрија: Луксузните брендови произведуваат маски! (ФОТО)

Еспресо
Луксузните француски модни брендови „Баленсиага“ и „Сеинт Лорен“ одлучија да го дадат својот допринос во борбата против коронавирусот. Како што наведува нивната матична фирма „Керинг“,...
Секојдневие

Како Италијанките се облекуваат на есен: Учете од најдобрите! (ФОТО)

Igor
За нив да се биде дама е правило број еден… Како што Французинките го носат својот лежерен стил неоптеретувачки, така и Италијанките на себе ги...
Сцена

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Igor
Актерката од „Игра на тронови“, Софи Тарнер, се венчаше со музичарот Џо Џонас во Лас Вегас минатата недела, а наместо венчаница облече бели панталони со...
Сцена

PHARD и ZU+ELEMENTS во Скопје

Igor
Новоотворената продавница е лоцирана во Градскиот трговски центар, на приземје (поранешна ЛИСКА – поглед Жена парк), а во неа можат да се најдат парчињата од...