23.8 C
Скопје
20:20 - 28 септември, 2023

Во панталони пред матичар? – Пристигна нова мода! (ФОТО)

Актерката од „Игра на тронови“, Софи Тарнер, се венчаше со музичарот Џо Џонас во Лас Вегас минатата недела, а наместо венчаница облече бели панталони со широки ногавици.

Таа не е прва која традиционалната венчаница ја замени со панталони или комбинизон.

Минатата недела, британскиот Вог предложи три модели на панталони за венчавка.

View this post on Instagram

Cream of the crop ~ @rasario

A post shared by Annie Said Yes Bride (@anniesaidyesbride) on

Онлајн пребарувањата за ова парче облека во последните три месеци се зголемиле за неверојатни 43 проценти, покажало последното истражување.

Најновите колекции за венчавки во најпознатите продавници во Лондон содржат панталони за венчавки, а модните креатори се „тркаат“ кој ќе дизајнира подобри.

Слични објави

Замина легендата на британскиот филм, Мајкл Гамбон ќе го памтиме по улогата на мудрецот во „Хари Потер“

еспресо

„Свадбена забава на прасето Пепа“: Кети Пери се приклучува на актерскиот тим на популарната анимирана серија

Еспресо

Нокаут и Брејк ја носат својата акустична магија во Македонската Филхармонија

Еспресо

(Фото) Анџелина Џоли поаѓа во нова насока поради децата: „Ова е потфат на самохрана мајка, децата ме научија да живеам поинаку“

Еспресо

(Фото) Селена Гомез во суперсекси издание „уловена“ во Париз: На средба со Бруклин Бекам

Еспресо

Шер го организирала киднапирањето на синот: Само за да не се смири со снаата, но завршил на клиника за рехабилитација

Еспресо
Се вчитува....