19.8 C
Скопје
22:10 - 19 мај, 2024

Ознака : личности

СлајдерХороскоп

Интровертни личности: 3 хороскопски знаци кои обожаваат да бидат сами

Еспресо
Луѓето кои сакаат да бидат сами обично се сметаат за интроверти. Дружењето знае да биде многу напорно за интровертите и затоа ним им треба да...
ЛајфстајлРетроСлајдер

ДАЛИ НЕКОГАШ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ? Кои се историските личности што се наоѓаат на картите за играње?

Еспресо
Нема човек кој барем еднаш во животот не играл некоја игра со карти. Шпилот од 52 карти е добро познат низ целиот свет, а ликовите...
СветСлајдерСцена

Најголемите фобии на познатите личности – Кијану Ривс се плаши од темница, Џони Деп се ужаснува од кловнови…

Еспресо
Иако нив ги доживуваме како „совршени“ суштества, кои немаат ниту трошка грижа, познатите личности и тоа како се носат со „своите демони“. Можеби понекогаш се...
Секојдневие

Избегнувајте ги луѓето кои ги имаат овие седум особини!

Еспресо
Човекот има можност да го бира опкружението. Многу е важно од животот да ги отстраните оние луѓе кои вас ве нервираат, омаловажуваат, прават несреќни… Држете...
Наши ФациСветСцена

НИВНАТА ТРАГИЧНА СМРТ ГО РАСТАЖИ СВЕТОТ: Познати личности кои загинаа во несреќи (ФОТО)

Еспресо
По ненадејната смрт на кошаркарската легенда Коби Брајант која потресе многумина, да се потсетиме и на останатите лица кои на трагичен начин го загубија животот....
Uncategorized

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат
Дали сте знаеле дека актерот Џони Деп е во крвно сродство со британската кралица Елизабета? Тие се далечни роднини, некои велат дека ги делат дури...
ЛајфстајлСцена

Личности кои го промениле полот пред да станат славни (ФОТО)

Igor
Иако живееме во 21 век промената на полот се уште е табу тема. Имено, станува збор за постапка која го менува животот од корен, а...
ЛајфстајлСцена

ЛУКСУЗ од 120 МИЛИОНИ: Ѕирнете во НАЈСКАПИТЕ КУЌИ на познатите (ВИДЕО)

Igor
Не е тајна дека бројни познати личности за своите домови издвојуваат неколку милиони долари, но дали некогаш сте се запрашале што е она што го...
ЛајфстајлСцена

СКАНДАЛОЗНА АФЕРА СО ЛАЖНИ СЛЕДБЕНИЦИ ГО ЗДРМА СВЕТОТ: Уловени се овие познати личности (ФОТО)

Igor
Институтот за модерен музички перформанс од Велика Британија ги анализираше профилите на познатите личности, со цел да утврди кој има најмногу лажни следбеници, односно ботови...
Лајфстајл

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Igor
Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот! Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и...