Ознака : сината

Uncategorized

И тие носат гени од сината крв: Овие познати личности се роднини на кралицата Елизабета и Кејт Мидлтон! (ФОТО)

Слободен печат
Дали сте знаеле дека актерот Џони Деп е во крвно сродство со британската кралица Елизабета? Тие се далечни роднини, некои велат дека ги делат дури...
Сцена

Зошто најмоќните жени во светот за Велигден носеа иста боја: Што порачува пастелно сината боја?

Igor
Оваа боја е симбол за мудрост, разбирање и посветеност, но и сериозност и побожност… Минатиот викенд ширум светот се обележа прославата на католичкиот Велигден. Според...