36.8 C
Скопје
18:23 - 18 јуни, 2024

Ознака : карти

Наши ФациСлајдерСцена

Каде попладнево: Ѕирнете во иднината преку тарот карти во „Јавна соба“

М.П
Ако ве интересира иднината, допрете во светот на таротот. За тоа ќе имате можност денес (недела) во 17 часот во Јавна Соба (Public room). Во...
ЛајфстајлРетроСлајдер

ДАЛИ НЕКОГАШ СТЕ СЕ ЗАПРАШАЛЕ? Кои се историските личности што се наоѓаат на картите за играње?

Еспресо
Нема човек кој барем еднаш во животот не играл некоја игра со карти. Шпилот од 52 карти е добро познат низ целиот свет, а ликовите...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Фотографија од Лепа Брена во изолација: Еве како пејачката игра карти со својата пријателка! (ФОТО)

Еспресо
Фолк ѕвездата Лепа Брена последните денови престојува во својата куќа и ги почитува мерките кои се превземени во врска со коронавирусот. За да се зажтити...