Ознака : карти

Балкан Ви Препорачуваме Сцена

Фотографија од Лепа Брена во изолација: Еве како пејачката игра карти со својата пријателка! (ФОТО)

Еспресо
Фолк ѕвездата Лепа Брена последните денови престојува во својата куќа и ги почитува мерките кои се превземени во врска со коронавирусот. За да се зажтити...
Секојдневие

Кои се историските личности што се наоѓаат на картите

Слободен печат
Нема човек кој барем еднаш во животот не играл некоја игра со карти. Шпилот од 52 карти е добро познат низ целиот свет, а ликовите...