13.8 C
Скопје
03:36 - 28 септември, 2023

Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот!

Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и цените до крајот на животот, а истото тоа и таа ќе го прави за вас. Но, планирањето на венчавката, од друга страна може да биде стресно и скапоцено.

Но, нормално успехот на еден брак нема никаква врска со количината на пари која ќе ја потрошите за својата венчавка. Среќниот брачен живот се сведува на комуникација, почитување, доверба и интимност.

Сепак, постојат и такви кои за својата венчавка дале цело богатство…. погледнете ја листата.

Слични објави

Шокантно видео: Малечко дете си игра со огромен питон

Еспресо

Ново истражување за пристап кон воспитување: Децата во Јапонија се најсреќни

Еспресо

Попоски: Доаѓа ново „мини лето“, еве кога

Еспресо

Попоски: Невреме во Македонија, еве кога

Еспресо

Попоски: Големо невреме доаѓа на Балканот, можни се суперќелијски облаци!

Еспресо

Попоски најавува: Џеновски циклон ни носи поинтензивни врнежи, грмежи и пад на температурите, еве кога!

Еспресо
Се вчитува....