Најскапите венчавки во светот (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш колку чинат познатите, светски и славни венчавки? Еве го одговорот!

Стапувате во брак со личност која ќе ја сакате и цените до крајот на животот, а истото тоа и таа ќе го прави за вас. Но, планирањето на венчавката, од друга страна може да биде стресно и скапоцено.

Но, нормално успехот на еден брак нема никаква врска со количината на пари која ќе ја потрошите за својата венчавка. Среќниот брачен живот се сведува на комуникација, почитување, доверба и интимност.

Сепак, постојат и такви кои за својата венчавка дале цело богатство…. погледнете ја листата.

Слични објави

ЦЕЦА ГО ИМА ПОСЛЕДНИОТ ЗБОР: Зошто не ѝ дозволува на Анастасија да настапува?

Igor

Џенифер Анистон го СРУШИ интернетот! (ФОТО)

Igor

Првата слика од Богдана во венчаницата на Цеца (ФОТО)

Igor

Во брак се 64 години и имаат преку 100 внуци, а ги памтат родендените на сите! (ФОТО)

Еспресо

АДРИЈАНА ЛИМА ги засени и најголемите холивудски ѕвезди (ФОТО)

Igor

ГУСТА БРАДА, ШТИКЛИ И ФУСТАН: Вака се појави познатиот водител на црвен тепих (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

2 × 2 =

Слични објави

Единствената ќерка на Есма Реџепова, Елеонора, влегува во „Задруга“

Igor

Под сакото НЕ НОСЕШЕ БУКВАЛНО НИШТО – Во вака ДЛАБОКО ДЕКОЛТЕ невозможно е сите да не ја гледаат (ФОТО)

Igor

Лејди Гага најави нов сингл: Дали пејачката стравува од конкуренција од подземјето на Лондон?

Еспресо

Нови детали за Турчинот кој го уби Шабан Шаулиќ!

Igor

НАЈГОЛЕМИОТ КАВАЛЕР ВО КАН: Џентлменски гест на Шнајдер

Igor

ОТКРИЕНА ТАЈНАТА: Што се случуваше 7 часа пред да биде објавено дека Меган се породила?

Igor