Личности кои го промениле полот пред да станат славни (ФОТО)

Иако живееме во 21 век промената на полот се уште е табу тема. Имено, станува збор за постапка која го менува животот од корен, а Bright Side ја објави листата на познатите кои полот го промениле пред да станат славни и познати.

Гена Роцеро

View this post on Instagram

Thank You @thenaca #KeynoteRealness #naca19

A post shared by GeenaRocero (@geenarocero) on

Гена е филипинско-американска манекенка и сопственичка на медиумската компанија „Gender Proud“ која се залага за еднаквост и права на трансексуалните и трансродни лица. Гена во 2014 година откри дека таа поминала низ процесот за промена на полот.

Лаура Џејн Грејс

Лаура е родена како Томас Џејмс Габел, а се прослави и како пејачка во американскиот панк рок бенд „Against Me!”. Таа во 2012 година призна дека планира отворено да живее како трансродна личност.

Кончита Вурст

View this post on Instagram

😘 #theunstoppables

A post shared by Conchita WURST (@conchitawurst) on

По победата на Евросонг 2014 година цел свет дозна за Кончита, чие вистинско име е Томас Новирт. Со оглед на тоа дека неодамна Томас го промени имиџот, стана јасно дека Кончита е неговиот идентитет за на сцена.

Леа Т

Леандра Медеирос Серезо е трансродна манекенка и ѕвезда на компанијата „Givenchy“. Станува збор за ќерка на познатиот бразилски фудбалер Тонињо Серезо

Слични објави

Louis Vuitton ранец од 10.000 долари

Igor

Нивес Целзиус покажа дел од телото кој вообичаено го крие кога се слика и ги воодушеви сите! (ФОТО)

Еспресо

Киднапирала маж што го запознала на Тиндер и го нападнала

Igor

Хурем драстично го промени изгледот: Омилената турска актерка е непрепознатлива (ФОТО)

Igor

Мараја Кери се согласила да ја пее „Кен Ли“ на својата турнеја: Пејачката го објавила познатото ХИТ ВИДЕО на друштвените мрежи (ВИДЕО)

Igor

Емотивна порака на Новак Ѓоковиќ: Благословен сум што во животот ги имам жените кои ги сакам (ФОТО)

Еспресо

Остави Коментар

оне × 1 =

Слични објави

Дали ќе ја препознаете оваа пејачка на фотографијата?

Еспресо

Единствениот кошаркар кој добил Оскар: Коби во емотивен говор пред две години објасни што му значи кошарката (ВИДЕО)

Еспресо

ЖЕСТОКИ НАВРЕДИ: Те имаше во каталогот, се „даваш“ за 250 евра!

Igor

Добила име според ЈОГУРТ! Еве како Ѓура и сопругата го одбрале името за нивната ќерка

Igor

ТРИ МЕСЕЦИ НЕ ПЛАТИЛА РАТА: Банка во потрага по Северина, која троши илјадници евра на одмор

Igor

Самохрана мајка му испратила порака на Ештон Качер, а неговиот потег ги шокирал сите (ФОТО)

Igor