Tag : особини

Живот

Избегнувајте ги луѓето кои ги имаат овие седум особини!

Еспресо
Човекот има можност да го бира опкружението. Многу е важно од животот да ги отстраните оние луѓе кои вас ве нервираат, омаловажуваат, прават несреќни… Држете...
Лајфстајл

Доколку ги делите овие особини со партнерот, ќе бидете заедно засекогаш!

Слободен Печат
Рецептот за успешна врска се уште никој не го пронашол, особено не оној каде што ќе трае љубовта засекогаш. Но, сепак постојат одредени правила и...
Лајфстајл

Научно докажано: Овие особини се најпривлечни за мажите!

Igor
Мажите повеќе од физичкиот изглед ги зашеметуваат само одредени особини и навики на жените. Позитивен став, шарм и ведрина се нешто што мажите прво ќе...
Сцена Хороскоп

Хороскопот ви открива: Еве која е најпривлечната особина на секој знак!

Igor
Хороскопот може да ни открие колку сме им привлечни на другите луѓе, а секој хороскопски знак има нешто што го прави посебно привлечен. Во продолжение...
Сцена Хороскоп

Сѐ уште сте сингл? Хороскопот ќе ви открие зошто!

Igor
Некои личности уживаат кога се во љубовна врска, а други пак уживаат кога се сами. Но, постојат и такви кои сакаат да се впуштат во...
Сцена Хороскоп

Најдобрите и најпозитивните особини на секој хороскопски знак – Погледнете кои се вашите!

Igor
Секој хороскопски знак има свои најдобри и најпозитивни особини кои му помагаат во животот. Дознајте кои се вашите позитивни страни, сили и предности кои се...
Лајфстајл

Најлесно ДОБИВААТ СЕКС мажите кои ги поседуваат овие 4 карактерни особини

Igor
Ако и вие сте маж чиј сексуален живот не е толку богат како што би сакале, судејќи според едно истражување, можеби проблемот е во вашите...
Лајфстајл

Овие луѓе имаат најбогат сексуален живот! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor
Според истражувањето објавено во списанието „The British Journal of Psychology“, луѓето кои поседуваат 2 одредени карактерни особини имаат најбогат сексуален живот. Имено, во истражувањето учествувале...
Сцена Хороскоп

Поради личните особини овие 3 хороскопски знаци НАЈТЕШКО ја наоѓаат својата љубов

Igor
Овие 3 знаци заради некои од личните особини не можат да ја пронајдат љубовта која ја посакуваат. Дали и вие сте меѓу нив? Бик Биковите...
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian