Поради личните особини овие 3 хороскопски знаци НАЈТЕШКО ја наоѓаат својата љубов

Овие 3 знаци заради некои од личните особини не можат да ја пронајдат љубовта која ја посакуваат.

Дали и вие сте меѓу нив?

Бик

Биковите се добродушни и за саканите ќе направат сè што е потребно. Меѓутоа, ако прерано го покажат тоа, другата страна станува воодушевена и брзо може да се одлучи за понуда за брак. Ако Бикот прифати, дури тогаш го покажува своето вистинско лице и тука настануваат проблемите. Дури и ако е во брак со толерантна личност, Бикот и понатаму ќе сака да се движи на милион места и заради тоа ќе го запостави семејниот живот. Најлошо е што кога Биковите ќе сфатат дека одредена личност не ги привлекува и никако не се врзани за неа, веднаш си заминуваат.

Вага

Вагите често се некаде помеѓу небо и земја. Во природата им е да бидат неодлучни и постојано да размислуваат дали нешто можеле да направат подобро и поинаку, што може на партнерите да им оди на нерви. За нив краткотрајните кавги се нешто нормално. Тие сакаат платонска љубов. Кога се до личноста која им се допаѓа – главно не преземаат ништо конкретно. Вагите никогаш не се одлучни, па може преку ноќ да се предомислат, па заради тоа ниту еден човек не може да ги сфати сериозно.

Девица

Девиците сакаат заедништво. Самотијата ги плаши, па најчесто тоа им е мотивот за стапување во брак. Но, бидејќи често избрзуваат со љубовните одлуки, предоцна ги согледуваат мааните на партнерот пред кои замижувале. Тоа почнува да им пречи и да ги гуши, но е малку доцна. Се занимаваат и со анализи на секоја постапка до најситен детаљ, и така си ја загрозуваат љубовната среќа. Девиците исто така сметаат дека секогаш се во право, што е уште една пречка.

Слични објави

ПРЕТЧУВСТВУВАЛА НЕСРЕЌА: Загина пред 19 години, а нејзината сестра сега открива морничави детали

Igor

Пејачката Милица Тодоровиќ откри дека имала секс со Петар пред да дојдат во емисија (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Меган и Хари не се откажуваат од луксузот! Не излегуваат од дома, а оваа жена им носи се на послужавник! (ФОТО)

Еспресо

Дневен хороскоп за 05.10.2019 – сабота

Igor

Лумперајка од тераса: Аца Лукас одржа концерт за своите соседи, се пееше до долго во ноќта! (ВИДЕО)

Еспресо

Ѕверката од „Сексот и градот“ на 64 години повторно татко (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × оне =

Слични објави

Елена Ристеска во провокативно издание (ФОТО)

Igor

Ана Николиќ во егзотично издание што го „запали“ Инстаграм! (ВИДЕО)

Еспресо

ВИСТИНСКИ СПЕЦИЈАЛИТЕТ: Малиџано, познато и како зелен ајвар (РЕЦЕПТ)

Igor

Патувајте според ѕвездите: Близнаците во Лондон, Скорпиите во Барселона

Igor

Доаѓаат топли денови, употребете го овој трик за шминкање за да изгледате свежо цел ден

Igor

Експлодира кавгата меѓу Цеца и Чедомир во емисија во живо: Зошто бев уапсена за убиството на премиерот? (ВИДЕО)

Еспресо