Најлесно ДОБИВААТ СЕКС мажите кои ги поседуваат овие 4 карактерни особини

Ако и вие сте маж чиј сексуален живот не е толку богат како што би сакале, судејќи според едно истражување, можеби проблемот е во вашите особини.

Истражувањето кое е спроведено на Технолошкиот Факултет во Квинсленд покажа дека мажите со одредени карактерни особини имаат повеќе секс од останатите.

Се покажа дека мажите кои се поотворени, емотивно стабилни, пријатни или совесни најлесно добиваат согласност за секс од жените, пренесува Mirror.

Истражувањето во кое учествувале 3.000 мажи и 1.500 жени кои дале податоци за својот сексуален живот покажа дека за мажите е важно каква особина имаат кога станува збор за тоа колку често имаат секс, додека кај жените тоа не е важно толку многу.

„Пронајдовме клучни разлики помеѓу мажите и жените кога станува збор за чести сексуални односи, но исто така и за бројот на потомци. Во споредба со жените, кај мажите постојат многу повеќе фактори кои влијаат на тоа дали ќе имаат секс, што ги објаснува големите варијации за тоа колку често имаат секс“, објасни докторот Стивен Вајт кој го водеше ова истражување.

Отвореноста била еднакво важен фактор кај мажите и жените, но се покажа дека кај мажите се важни и другите особини.

Слични објави

Ретко имаме прилика да ги видиме: Селин Дион ги покажа деветгодишните близнаци (ФОТО)

Igor

Рајски остров: Фолегандрос (ФОТО)

Еспресо

Ги покажаа ОБЛИНИТЕ во коцкесто бикини (ФОТО)

Igor

КАКО СЕКОЈ ОБИЧЕН ЧОВЕК: Лепа Брена во опуштено возење со градски превоз (ФОТО)

Igor

Рис Витерспун: Ѕирнете во нејзиниот луксузен дом (ФОТО)

Igor

Не, ова не е Барбика, ова е Карлеуша! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

3 × 2 =

Слични објави

ОБЛОЖУВАЛНИЦИТЕ ВРИЈАТ: Како ќе се вика новороденото кралско бебе?

Igor

ФАТЕНИ! Бред Пит се почесто во јавноста се појавуваа со оваа актерка! Таа ниту малку не е слична на Анџелина Џоли (ФОТО)

Igor

6 прашања за Давид од The III of Us

Igor

Емили Ратајковски потполно гола во својата дневна соба (ФОТО)

Igor

Анџелина Џоли го преболи Бред Пит и почна да излегува со други мажи! (ФОТО)

Igor

Принова кај БИНГО девојката: НАТАЛИ по вторпат ќе стане мајка (ФОТО)

Igor
MacedonianAlbanianBulgarianSerbian