22.8 C
Скопје
17:39 - 30 мај, 2024

Ознака : сексуален

Лајфстајл

Сакате сексуален однос на првиот состанок? Ви нудиме три совети!

Еспресо
Речиси сите девојки се прашуваат дали треба да имаат секс на првиот состанок. „Дали е во ред да го направам ова? Што ако веднаш потоа...
Лајфстајл

Ефект на афродизијак: 5 овошја кои ќе се погрижат за вашиот сексуален живот

Igor
Сакате нова енергија во својот сексуален живот? Тогаш во предиграта со партнерот изедете и чинија со овие 5 овошја. Многу витамини кои ги содржат овошјата...
Лајфстајл

Овие луѓе имаат најбогат сексуален живот! Дали и вие сте меѓу нив?

Igor
Според истражувањето објавено во списанието „The British Journal of Psychology“, луѓето кои поседуваат 2 одредени карактерни особини имаат најбогат сексуален живот. Имено, во истражувањето учествувале...
Лајфстајл

Колку време мажот треба да „ИЗДРЖИ“ во сексот за да бидат задоволени двете страни?

Igor
Еден час? Половина час? 15 минути? Колку би требало сексот да трае, поточно колку мажот би требало да „издржи“ за односот да им донесе задоволство...
Лајфстајл

Дали навистина имате лош сексуален живот? Проверете!

Igor
Сексот е страстен момент помеѓу партнерите. Иако секое искуство со долгогодишниот партнер не може секогаш да биде најубавото досега, сепак постојат одредени знаци кои доколку...
Лајфстајл

Пробајте ги уште денес – 5 НАЈТЕШКИ секс пози кои ќе ве препородат

Igor
Британскиот произведувач на долна облека “Ann Summers” објави “пет најтешки сексуални пози” и ги предизвика луѓето да ги испробаат. Како што велат тие, позите бараат...
Лајфстајл

Среќните парови ги имаат овие сексуални навики

Igor
Се што се случува во животот може да досади, па дури и она што носи најголемо задоволство како што е сексот. Добриот сексуален живот е...
Лајфстајл

Проверете дали имате совршен сексуален живот со партнерот

Igor
Сексот е многу важен дел од секоја врска, но овој многу интимен чин го достигнува својот врв само тогаш кога двајцата партнери максимално уживаат во...
Лајфстајл

Оваа “вештина” ви гарантира незаборавен секс!

Igor
Неверојатна хемија, извонредни вештини, физичка издржливост и оргазам. Според многумина, ова се четирите „состојки“ од кои зависи успешниот секс. Меѓутоа, изгледа дека ова мислење е...