Оваа “вештина” ви гарантира незаборавен секс!

Неверојатна хемија, извонредни вештини, физичка издржливост и оргазам. Според многумина, ова се четирите „состојки“ од кои зависи успешниот секс. Меѓутоа, изгледа дека ова мислење е сосема погрешно.

Дознајте која е единствената „вештина“ што гарантира незаборавен секс

Експертите тврдат дека постои само една работа што гарантира вистинско сексуално задоволство, а тоа е целосната преданост. Главните елементи што ја сочинуваат целосната преданост е концентрацијата во текот на сексуалниот однос, чувството на длабока еротска блискост, добрата комуникација, искреност и желба за причинување задоволство.

Неодамнешните истражувања откриле дека многу луѓе не обрнуваат големо внимание на самиот оргазам, бидејќи сексот може да е лош без разлика дали сте го достигнале врвот или не. Поголемо внимание се обрнува на таканаречената оптимална сексуалност и идејата дека сексот може да биде непресушен извор на задоволство и без оргазмот.

Поголемиот дел од испитаните парови изјавиле дека најважниот елемент на сексуалното искуство е целосната преданост, бидејќи таа подразбира меѓусебна почит, прифаќање и нежност. Изгледот, телото и техниката се на дното од листата на приоритети, бидејќи добрите партнери доаѓаат во сите форми и големини, а вештините зависат од искуството.

Мора да признаеме дека сето ова звучи логично и покрај тоа што можеби целосно ќе ни го смени сфаќањето за сексот.

Слични објави

Карлеуша и Душко го ОДВРЗАА ЌЕСЕТО за наследничките: Еве колку плаќаат за школување на ќерките

Igor

ИНТЕРВЈУ СО ТАСКО: Познатиот рапер призна во какви односи е со „Два Бона“, а ни откри и со која фолк-група ќе сними песна (ВИДЕО)

Igor

ЏЕНИФЕР АНИСТОН ВО ТОПЛЕС ИЗДАНИЕ – Поради своето тело никогаш не би требало да се срамиме (ФОТО)

Igor

ЏЕСИКА АЛБА НА ЈАДРАН: Еве кое место засекогаш ќе ѝ остане во срцето

Igor

Лејди Гага на венчавката на најдобрата пријателка приреди шоу за паметење (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

Пробајте да се фокусирате! Лила Филиповска објави фотка и се пофали со обетките, но погледот оди надолу! (ФОТО)

Igor

Остави Коментар

пет × четири =

Слични објави

Нема да ги препознаете: Кајмакоски без коса, а Северина… (ФОТО)

Igor

Дупер ја објавија новата песна: „Многу фалат тапаните на Мартина“ – гласи еден од коментарите (ВИДЕО)

Igor

Пиши, препиши: Роџер Мур во Македонија умре по вторпат

Igor

Совршени бомбици од само четири состојки за сите љубители на кокосот – Колачиња кои се топат во устата!

Еспресо

НИКАДЕ БЕЗ МАЧКИТЕ: Оскаровката има посебна врска со своите миленичиња

Igor

Славата и парите ја поправија! Луна Џогани има неколку килограми повеќе (ФОТО)

Igor