16.8 C
Скопје
08:23 - 22 мај, 2024

Ознака : љубовна

Лајфстајл

Дознајте дали несвесно ја уништувате вашата љубовна врска

Igor
Понекогаш ни се случува несвесно да правиме некои работи што ја уништуваат нашата љубовна врска. Станува збор за навидум безначајни ситници што полека се натрупуваат...
ЛајфстајлСцена

ТАА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА ЗА НЕА БИЛА СЕ: Дали знаете како Аркан и Цеца меѓусебно се шегувале?

Igor
Цеца тврди дека Аркан во семејната атмосфера бил сосема поинаков од тоа што на прв поглед изгледал. Светлана Цеца Ражнатовиќ и Жељко Ражнатовиќ Аркан се...
Лајфстајл

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...
СценаХороскоп

На нив им е потребна љубовна врска: Хороскопски знаци кои не сакаат да бидат сами

Igor
За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна...
Лајфстајл

Што е тоа што никако не смеете да го криете од вашиот партнер?

Igor
Секоја љубовна врска е исполнета со успеси и падови. На почетокот од врската веројатно ќе ви биде тешко да се покажете во вистинското светло, бидејќи...
ЛајфстајлСцена

Откако и двајцата им раскинаа на партнерите, Лејди Гага и Бредли Купер сега очекуваат бебе?! (ФОТО)

Igor
Странските медиуми со месеци наназад зборуваат за тоа дека 33 годишната пејачка Лејди Гага и 44 годишниот Бредли Купер се во врска, а во прилог...
ЛајфстајлСцена

Шокантно признание: Колин Фарел признал дека бил во љубовна романса со починатата Елизабет Тејлор (ФОТО)

Igor
Тие двајца биле неверојатен спој, а верувале или не, се запознале во болница. Колин Фарел е заводник кој крши срца ширум светот, нема девојка која...
Лајфстајл

Проблеми во креветот кои се јавуваат буквално во секоја љубовна врска

Igor
Сите парови се соочуваат со одредени проблеми во спалната кои не сакаат да ги признаат. Честопати одлучуваат да се однесуваат како овие проблеми да не...
Лајфстајл

Среќните парови ги имаат овие сексуални навики

Igor
Се што се случува во животот може да досади, па дури и она што носи најголемо задоволство како што е сексот. Добриот сексуален живот е...