7.8 C
Скопје
21:06 - 20 февруари, 2024

Ознака : фази

Ви препорачуваме на СПЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ДИЕТА ДУКАН: Четири фази за загарантирано слабеење!

Еспресо
Диетата Дукан има четири фази. Првите две водат до нагло губење на килограмите, а другите две се фокусирани на долгорочно одржување на линијата. Правилата се...
Лајфстајл

Ова се трите фази на љубовта!

Еспресо
Љубовта и романтичните приказни за неа не пратат од бајките и училишните лектири, па се до филмовите и телевизијата, пишува Lepa & Srećna. Приказните често...
Лајфстајл

Ова е идеалната разлика во годините за успешна љубовна врска

Igor
Едно најново истражување спроведено на 3.000 испитаници покажа дека веројатноста за раскинување или развод е поголема ако е повисока старосната разлика меѓу партнерите. Во врските...