10.8 C
Скопје
21:47 - 28 февруари, 2024

Ознака : афродизијак

ИнтимаЛајфстајлСлајдер

Ова се најсилните афродизијаци кои ќе ја загреат атмосферата во спалната соба

Еспресо
Сексуална привлечност може дасе засили со афродизијаци, и тоа природни. Овие намирници можат успешно да ја нагласат желбата за секс, пред се поради тоа што...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

8 НАЧИНИ ДА ГО ЗГОЛЕМИТЕ ЛИБИДОТО: Со чоколадо до поголем сексуален нагон!

Еспресо
Постојат природни начини да го зголемите вашето либидо без многу напор – а повеќето од нив се навистина пријатни. Ова се неколку изненадувачки работи кои...
UncategorizedИнтимаЛајфстајлСлајдер

ПРИРОДНИ АФРОДИЗИЈАЦИ: Љубовта во креветот оди преку стомакот

Еспресо
Семки од лубеница Научниците откриле дека семките од лубеницата делуваат слично како Вијагра, па затоа се препорачуваат како помош при постигнување на ерекција. Домати Верувале...
Лајфстајл

Ефект на афродизијак: 5 овошја кои ќе се погрижат за вашиот сексуален живот

Igor
Сакате нова енергија во својот сексуален живот? Тогаш во предиграта со партнерот изедете и чинија со овие 5 овошја. Многу витамини кои ги содржат овошјата...
Лајфстајл

Храната како афродизијак: Ако не сакате да готвите голи, користете природни афродизијаци

Igor
Авокадо Авокадото содржи големи количини витамин Е, кој му помага на телото во производство на хормоните тестостерон, прогестерон и естроген. Школки Освен што го зголемуваат...