Проверете дали имате совршен сексуален живот со партнерот

Сексот е многу важен дел од секоја врска, но овој многу интимен чин го достигнува својот врв само тогаш кога двајцата партнери максимално уживаат во моментот, без воздржување. Во продолжение следуваат знаците дека имате совршен љубовен живот.

1. Во текот на сексот не се грижите за изгледот

Водењето љубов е страстен момент во текот на кој, за максимално да уживаме, целосно се препуштаме на чувствата. Во тие моменти не ни е важно како изгледаме, каква е нашата фризура и дали ни се гледа целулитот. Ако се препознавате во оваа ситуација, вие имате совршен сексуален живот.

2. Можете да му кажете на партнерот што точно сакате во сексот

Сексот е многу индивидуален, а секој од нас има различни желби и потреби. Токму заради тоа, комуникацијата помеѓу партнерите гарантира совршен секс. Ако не се двоумите да го насочите на „вистинскиот пат“ или во текот на сексот да му советувате како да ги изведе вашите омилени движења, знајте дека имате одличен сексуален живот.

3. После сексот се чувствувате опуштено и среќно

Докажано е дека сексуалниот однос влијае врз работата на мозокот и лачењето на хормонот за среќа и задоволство. Но, тоа се однесува само на страсниот секс во кој нема вкочанетост. Ако после сексот не можете да ја тргнете насмевката од лицето, чувствувате како телото ви трепери и не можете да се спротивставите на заморот, имате совршен сексуален живот.

Слични објави

Навиките на скандинавците кои ги одржуваат здрави и во топ форма

Еспресо

Коментарите се брутални: Српската пејачка дигна невидена бура на Инстаграм со фотографијата на која ДОИ ВОЗРАСЕН МАЖ (ФОТО)

Igor

Хелен Мирен и на 74 години знае што е мода: Со овој стајлинг таа ги воодушеви и девојките (ФОТО)

Igor

Инвазијата од глувци и стаорци ја принуди кралицата на бегство

Igor

Внесете свежина во спалната – Еве како повторно да ја разгорите страста помеѓу вас и вашиот партнер

Еспресо

Мадона ги продава ЛИЧНИТЕ ПРЕДМЕТИ, меѓу нив и прошталното писмо на Тупак

Igor

Остави Коментар

три × пет =

Слични објави

Меланија Трамп засенета од својата 74-годишна мајка (ФОТО)

Igor

Никол Шерцингер на Хаваи: Пејачката се разголе и покажа со што располага! (ВИДЕО)

Igor

Се појавија фотки од Кејт Мидлтон во бикини: Кралицата ќе полуди! (ФОТО)

Igor

Снаата на Лепа Брена за првпат го покажа наследникот Александар (ВИДЕО)

Igor

Снаата на Лепа Брена се соблече во бикини, на коментарите им нема крај (ФОТО)

Igor

Претерала со фотошоп, ниту родена мајка не би ја препознала (ФОТО)

Igor