Кристен Стјуарт поради прељуба изгуби главна улога!

Кристен Стјуарт изјавила дека е разочарана поради тоа што не била повикана да глуми во продолжението на филмот „Снежана и ловецот“. Таа не е повикана бидејќи била оптужена за непочитување на друштвените норми откако се открило дека е во врска со режисерот Руперт Сандерс.

Тоа време таа била во врска со Роберт Патинсон кој и беше партнер во сагата „Самрак“, но папараците ја фатија во 2012 како таа го изневерува со Сандерс, поради што таа јавно се извини. Во продолжението „Ловецот и ледената кралица“ глумеше Шерлиз Терон, ѕвездата на првиот филм, а на тоа се додадени и Емили Блант и Џесика Частејн. Но, Кристен не се појави во продолжението и зад себе ја остави улогата на принцеза.

Profimedia

Кристен Стјуарт разговарала за тоа гостувајќи во радиото SiriusXM во емисијата на познатиот водител Хауард Стерн.

„Тогаш живеевме во поинакви времиња. Се чувствував дека оптужувањата за тоа дека сум ги прекршила друштвените норми се апсурдни. Требаа да ми ја дадат улогата во тој филм. Филмот ќе беше уште подобар. Не ми ја дадоа улогата бидејќи бев вклучена во скандал кои беше јавна тема, а тие се плашеа од тоа“, изјавила тогаш Кристен.

Profimedia

Сепак признала дека тоа бил многу тежок период од нејзиниот живот и не знаела како да се сноси со тоа, бидејќи била многу млада. Таа и ден денес не може да се изначуди како возрасни луѓе кои се занимаваат со снимање и продуцирање на филмови ја игнорирале. Таа заклучила дека филмската индустрија во Холивуд се темели на страв.

„Мислам дека се тие идиоти, бидејќи ако малку ризикуваш и направиш нешто добро, луѓето тоа ќе го гледаат, платат и ќе се исплати“, заклучила Стјуарт.

Кристен Стјуарт глуми во новата верзија на филмот „Ангелите на Чарли“ заедно со Наоми Скот и Елом Балинска.

Слични објави

Меланија Трамп се обрати на јавноста за коронавирусот: Сите сме заедно во ова! (ВИДЕО)

Еспресо

СЕ ПРАВИ НАВЕЧЕР, СЕ ЈАДЕ НАУТРО: Неверојатен здрав појадок кој го топи салото

Igor

За симболот „Голема Албанија“, Кајмакоски напиша: „Ова е вистината, ве молам објавете ја“

Igor

Кајли Џенер почнува со производство на асепсол за болниците, таа е подготвена да се откаже од својот бизнис! (ФОТО)

Еспресо

ТОА И ГО ПРОМЕНИ ЖИВОТОТ: Позната убавица откри од што боледува! (ФОТО)

Igor

Повторно е секс-бомба, но погледнете како изгледаше Ана Николиќ пред 20 години!

Васко Спасоски

Остави Коментар

дванаесет + 10 =

Слични објави

Џастин Тимберлејк проговори за траумите кои ги доживеа на почетокот од кариерата (ВИДЕО)

Еспресо

Прекрасната МАМА и нејзиното МЕДЕНО СИНЧЕ си играат на плажа во Кан: ЕВА ЛОНГОРИЈА со малиот Сантјаго (ФОТО)

Igor

Есента никогаш не изгледала подобро! Шик парче облека кое ќе ве стопли и направи да изгледате фантастично (ГАЛЕРИЈА)

Igor

Покрај неа ги остави пороците и се откажа од алкохолот: Бен Афлек ужива со младата актерка! (ФОТО)

Еспресо

Синди Крафорд доби наследничка: Ќерката Каја почна да гради модна кариера – погледнете ја како изгледа (ФОТО)

Igor

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо