4.8 C
Скопје
22:28 - 18 април, 2024

Ознака : даниел крег

СветСлајдерСцена

Необична исповед на Даниел Крег: „Крадев храна за да преживеам“

еспресо
Даниел Крег откри како во младоста бил принуден да краде храна од супермаркетите за да преживее, пред да стане познат. Актерот познат по улогата на...
СветСлајдерСцена

Даниел Крег доби ист кралски орден како и неговиот легендарен лик Џејмс Бонд: Орденот му го врачи принцезата Ана

Еспресо
Британскиот актер Даниел Крег ја доби истата награда како ликот што го отелотвори во култниот филм „Џејмс Бонд“. Награден е за неговите заслуги во филмот...
СветСлајдерСцена

Даниел Крег на црвениот тепих во Лондон во друштво на неговата 30-годишна ќерка

Еспресо
Даниел Крег во друштво на неговата 30-годишна ќерка Ела се појави на официјалната премиера на филмот „Glass Onion: A Knives Out Mystery“. Премиерата се одржа...
СветСлајдерСцена

Што ги чека гледачите во франшизата за Џејмс Бонд, продуцентот открива детали за следниот таен агент 007

Еспресо
Продуцентот и сценарист на франшизата за „Џејмс Бонд“, Мајкл Г. Вилсон(80) открива дека следниот таен агент најверојатно ќе биде актер во триесеттите години бидејќи актерите...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) Првиот трејлер за продолжението на „Knives Out“: Даниел Крег ја репризира улогата на детектив

Еспресо
Насловот на продолжението е „Glass Onion: A Knives Out Mystery“, а во филмот Даниел Крег ја репризира улогата на детектив, а му се придружуваат Кејт Хадсон, Лесли Одом...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) ДАНИЕЛ КРЕГ СО РАНА НА ГЛАВАТА: Глумецот не забележа дека му тече крв во текот на целото интервју

Еспресо
Даниел Крег направи цело интервју со Хавиер Бардем без да сфати дека има исекотина од која тече крв на главата. Крег и Бардем учествуваа во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Љубовната приказна на Даниел Крег и Рејчел Вајс: Се заљубиле 16 години по првата средба, а и денес се еден од најмистериозните парови

Еспресо
Даниел Крег и Рејчел Вајс се познавале со години пред да дојде вистинското време целосно да се посветат на нивната љубовна приказна. Холивудскиот актер Даниел...
СветСцена

Кралицата Елизабета го одликуваше глумецот Даниел Крег за придонес во филмот

Еспресо
Крег е одликуван со орден на Св. Мајкл и Св. Џорџ (CMG), а кралицата го одликуваше за неговиот извонреден придонес во филмската индустрија. Во неодамна...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) ЗАСЛУЖЕНО: Даниел Крег си доби ѕвезда на Холивудската патека на славните

И. Т.
Актерот Даниел Крег доби ѕвезда на Холивудската патека на славните, неколку дена пред филмот во кој за последен пат ќе го видиме во улога на...
СлајдерСценаФилм и ТВ

(ВИДЕО) ВЛАТКО ГАЛЕВСКИ ЗА НОВИОТ 007 ФИЛМ: Даниел Крег му даде човечна димензија на Бонд

И. Т.
Новиот филм за Бонд чија премиера неколку пати беше одложувана поради пандемијата, во вторникот ја прослави својата светска премиера во Лондон, а ќе започне да...