20.8 C
Скопје
21:57 - 19 мај, 2024

Ознака : тенор

СветСлајдерСцена

(ФОТО) Слепиот тенор Бочели вдоми глуво куче повредно во војната во Украина: Чудата се случуваат и во најтемните моменти

Еспресо
Џек, кучето што ја преживеа војната, пристигна во куќата на тенорот. И не е само. Речиси истовремено Бочели вдоми уште едно куче спасено во Египет...