9.8 C
Скопје
02:12 - 15 април, 2024

Ознака : глуво

СветСлајдерСцена

(ФОТО) Слепиот тенор Бочели вдоми глуво куче повредно во војната во Украина: Чудата се случуваат и во најтемните моменти

Еспресо
Џек, кучето што ја преживеа војната, пристигна во куќата на тенорот. И не е само. Речиси истовремено Бочели вдоми уште едно куче спасено во Египет...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото) Во посета на село Глуво – изобилство на питома природа, историски приказни и добри луѓе

Кате Божиновска
На југозападните предели на Скопска Црна Гора, а на 10тина километри оддалеченост од Скопје, се наоѓа едно од најстарите села во Македонија, селото Глуво. Ако...