19.8 C
Скопје
21:38 - 14 јуни, 2024

Ознака : јовица

Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатСлајдер

(Фото) Во посета на село Глуво – изобилство на питома природа, историски приказни и добри луѓе

Кате Божиновска
На југозападните предели на Скопска Црна Гора, а на 10тина километри оддалеченост од Скопје, се наоѓа едно од најстарите села во Македонија, селото Глуво. Ако...