15.8 C
Скопје
17:52 - 27 февруари, 2024

Ознака : лионел меси

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Која е Антонела Рокузо, љубовта на Меси? Некогаш манекенка, а денес домаќинка која ги напуштила студиите по стоматологија поради фудбалерот

Еспресо
Поддршка во сè на славниот фудбалер му дава неговата сопруга Антонела Рокузо, која ја запознал кога имал само 5 години. Меси и Антонела се запознале...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Од момче кое не може да порасне до најдобриот фудбалер во светот: Ова е животната приказна на Лионел Меси

М.Р.
Еден од најдобрите светски фудбалери немал лесен животен пат. Во потрага по спасоносен лек како ниско момче од Аргентина, дојде во Барселона од која со...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Лионел Меси и неговата сопруга Антонела се љубов од детските денови: Заедничка слика на парот од 1998 година

Еспресо
Лионел Меси целиот живот е само со една девојка, сопругата Антонела Рокузо со која има три сина, Тиаго, Матео и Чиро. Меси и Антонела се...
ЛајфстајлСпорт

„Не е лесно“ да се биде Роналдо: 120.000 евра дневно од Инстаграм!

Igor
Кристијано Роналдо конечно го престигна Лионел Меси, барем кога е во прашање заработката на Инстаграм. Звездата на Јувентус само од Инстаграм минатата година заработи околу...