14.8 C
Скопје
18:41 - 27 февруари, 2024

Ознака : Антонела Рокузо

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Која е Антонела Рокузо, љубовта на Меси? Некогаш манекенка, а денес домаќинка која ги напуштила студиите по стоматологија поради фудбалерот

Еспресо
Поддршка во сè на славниот фудбалер му дава неговата сопруга Антонела Рокузо, која ја запознал кога имал само 5 години. Меси и Антонела се запознале...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) Лионел Меси и неговата сопруга Антонела се љубов од детските денови: Заедничка слика на парот од 1998 година

Еспресо
Лионел Меси целиот живот е само со една девојка, сопругата Антонела Рокузо со која има три сина, Тиаго, Матео и Чиро. Меси и Антонела се...