5.8 C
Скопје
21:18 - 18 април, 2024

(ФОТО) Лионел Меси и неговата сопруга Антонела се љубов од детските денови: Заедничка слика на парот од 1998 година

Лионел Меси целиот живот е само со една девојка, сопругата Антонела Рокузо со која има три сина, Тиаго, Матео и Чиро. Меси и Антонела се познаваат од детството бидејќи израснале заедно во аргентинскиот град Розарио.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)


Локален аргентински весник пред 4 години објави доказ за долгото познанство помеѓу фудбалерот и неговата сопруга, слика од 1998 година на која се заедно 11-годишниот Меси и една година помладата Антонела.

Меси со екипата на Розарио се наоѓал на фудбалски турнир, имале слободен ден и заминале на плажа. Роднина на еден од неговите соиграчи на плажата бил со своето семејство, а една од девојките била и Антонела и токму од тука започнало нивното познанство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Leo Messi (@leomessi)


Две години подоцна Меси се преселил во Барселона, а Антонела му се придружила по седум години.

Слични објави

(Фото) Секси мама: Антониа Гиговска во провокативен фустан на моден настан во Хрватска

Еспресо

Саботажа: Џенан Лончаревиќ се сомнева дека жена му намерно го одовлекува разводот со врски

Еспресо

(Фото) Цеца покажа во каков луксуз го прослави првиот роденден внукот Крстан: Како во бајка

Еспресо

(Фото) Братот на Новак Ѓоковиќ и сопругата се најдоа среде бурата во Дубаи: Споделија морничави кадри

Еспресо

(Фото) Ова ли е Меган Маркл? Облечена во маица од 60 долари и речиси беш шминка

еспресо

(Фото) Јована Јеремиќ објави приватна преписка со нејзиниот татко! Овие зборови нема никого да остават рамнодушен

Еспресо
Се вчитува....