„Не е лесно“ да се биде Роналдо: 120.000 евра дневно од Инстаграм!

Кристијано Роналдо конечно го престигна Лионел Меси, барем кога е во прашање заработката на Инстаграм. Звездата на Јувентус само од Инстаграм минатата година заработи околу 45 милиони евра, што е двојно повеќе од заработката на играчот на Барселона, пренесува „Дејли мејл“.

Роналдо во 2018 година само од една соцфијална мрежа заработил 40 отсто повеќе од што заработува во Јувентус за една сезона. Само од Инстаграм инкасирал 44.1000.000 евра за таа година, што е двојно повеќе од Меси и неговите 21.600.000 евра.

Зад себе далеку го остави и поранешниот англиски репрезентативец Дејан Бекам кој заработи околу 10 милиони евра.

Кристијано имаше на својот профил 34 спонзорирани објави кои му ги донесоа сите пари. Меси објавил повеќе, но заработил двапати помалку. Роналдо просечно секој ден само од Инстаграм заработувал 120.000 евра.

Португалецот и Аргентинецот се наоѓаат на самиот врв на листата најдобро платени личности на Инстаграм, а веднаш после нив се наоѓаат Кендал Џенер и Дејвид Бекам.

Слични објави

Џенифер Лопез: Тажна сум и срцето ми е скршено (ФОТО+ВИДЕО)

Igor

КАРЛЕУША ВО МОЌНО ИЗДАНИЕ: Им се обрати на „хејтерите“, а еве колку чинат хеланките кои ги носеше

Igor

Александар Митевски, Дац и Бојана Скендеровски преку песна им се заблагодарија на сите кои се дел од битката против коронавирусот! (ВИДЕО)

Еспресо

Деколтето на Мадона ги шокираше фановите: „Кој ја пуштил ваква во емисија?”

Igor

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

Ќерката на Бијонсе по стапките на мама: Освои награда!

Igor

Остави Коментар

10 − четири =

Слични објави

Малума го освои светот, но дали знаете како го добил ова уметничко име? (ФОТО)

Igor

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

Igor

Порно актерот проговори за врската со Меган Марк и за тоа зошто го ОТКАЧИЛА веднаш по првиот бакнеж (ФОТО)

Igor

ПОЛИЦИЈАТА ЈА АПСИ КАРЛЕУША?! Се плаши дека допрва ќе пука срам од аферата со Врањеш

Igor

ИСПЛИВАА ФОТКИ ОД ПЕЈАЧКИ НА ПО*НО САЈТ: Дали е можно сите да завршиле таму? (ФОТО 18+)

Igor

Исхраната на Џејсон Стејтам го довела овој јутјубер до корисно сознание! (ВИДЕО)

Еспресо