Ознака : сиромаштија

Ви Препорачуваме Лајфстајл

Живеела во сиромаштија, трпела насилство, а тогаш создала ИМПЕРИЈА: Опра откри како го потрошила ПРВИОТ МИЛИОН, а нејзиниот одговор НЕМА ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

Igor
Кај неа важи онаа старата изрека „преку трње до ѕвездите“. Американската водителка и новинарка Опра Винфри откри како го потрошила својот прв милион. Познато е...
Лајфстајл Сцена

СЕ ВРАТИ ВО КОСОВО: Живееше во една соба, а сега купи имот од чија цена ќе ви се сврти

Igor
Познатата пејачка Рита Ора е родена во Приштина, во Косово, но веќе одамна живее во Велика Британија, каде успешно ја гради својата музичка кариера. Таа...